Ľudia chceli neštandard, dostali neštandard.

Autor: Filip Ľupták | 15.3.2016 o 16:55 | Karma článku: 5,37 | Prečítané:  690x

Tie aktuálne všade prítomné výkriky o zrade sú občas až úsmevné. Hlavne od ľudí, bez ktorých by pravicová vláda mohla bez akýchkoľvek prekážok vzniknúť, keby ich niet. A práve títo ľudia kričia bohužiaľ najviac a najhlasnejšie.

Slovenské internety predvčerom vybuchli. Doslova a do písmena explodovali. Pre tých, čo to sledujú dlhodobo, nastal však len logický stav. Danko skôr či neskôr musel povedať, že odmieta spoluprácu s pravicou. Ono, dôvtipnejšiemu človeku dôjde, prečo Danko vidí prekážku v spolupráci s Matovičom a Kollárom. A to, čo nasledovalo ten večer po predsedníctve MOST -u a včera rovnako v strane SIEŤ, bol len logický ťah.

 

Ale poďme pekne po poriadku. Bolo absolútne čarovné, keď Matovič sa zrazu po voľbách snažil neskutočne milo tváriť na Danka a ceriť na neho zúbky, pričom ešte v poslednej predvolebnej debate mu nevedel prísť na meno. Tak isto bolo čarovné počuť o Kollárových známostiach z mladosti mafiánskeho typu. Danko tento týždeň niekoľko krát spomenul, že je potrebné obrodiť politickú scénu. Obrodiť tým, že vyhádžeme z nich "straničky" typu OĽaNO, Kollár a spol. a politická scéna by sa mala opäť zaštandardizovať. Viete, na to aby bola politická strana stranou, potrebuje mať také akési základné dve zložky, dva piliere. Politický program a regionálne štruktúry.

 

Priznám sa, volil som v týchto voľbách MOST – HÍD, práve preto, že spĺňala všetky parametre strany takej, ako má byť a zároveň ponúkla program, s ktorým sa viem aspoň čiastočne stotožniť. Lenže keď Vás pri povolebnej spolupráci niekto napáda (mohli sme to pekne vidieť v nedeľu doobeda po voľbách) a sám pri tom má len 4 ľudí za sebou namiesto niekoľko stoviek až tisícok, je to minimálne, veľmi neprofesionálne. O kom že to hovorím? Áno, hovorím o hnutí OĽaNO. To sa totiž presne takto profiluje. Pre tých, ktorí by mi neverili, že to nie je možné, vyzývam človeka, ktorý mi nájde na ich stránke nejakú prihlášku na členstvo, má u mňa pivo. Ak chcete, aby som Vám ušetril prácu, nič také tam nenájdete. Áno, Matovič a jeho traja členovia hnutia (z čoho je jeden jeho bratranec), sú tá "strana" a všetko ostatné za ním sú tie nezávislé osobnosti, ktoré mu robia to krásne "křoví" ako sa zvykne hovoriť. V takejto konštelácií to vypadá tak, že Matovič rozhoduje, koho zoberie na kandidátku, žiadne predsedníctvo strany, žiadna členská základňa, nič. Je to vlastne taká politická s.r.o. - čka. Podnikaním je politický život a hlasovanie v parlamente a príjmy sú podpora štátu na fungovanie strany. Musím uznať, celkom vydarený biznis plán. A aby som sa dotkol aj druhej časti, toto hnutie má jediný bod programu: za všetko zlé na tejto planéte môže SMER – SD a Fico. Fico je to ultimátne zlo a keby ho nebolo, tak sa máme všetci ako v raji a vôbec tu za oknom nám môžu skákať víly a pobehovať zajačiky. Keby niet toho černokňažníka Fica. Nedá mi nespomenúť, že Matovič má zároveň pomerne flexibilne nastavený morálny rebríček hodnôt (čo je povedané celkom slušne, kedže mu nevadí, spolupracovať s človekom, ktorý má kontakty na niekdajšiu mafiu ale Fico je opäť to najhoršie čo našu galaxiu postretlo). Samozrejme, Matovič by toto mohol napraviť, keby už konečne prestal robiť šaša politického neba a konečne sa začal správať ako politik, lebo blbý nie je, otázka je, nakoľko to myslí úprimne. A ak to myslí úprimne, premení svoju s.r.o. - čku na štandardnú stranu. Zároveň by pánovi Matovičovi neuškodil aspoň elementárne základy slušnosti, ktoré potom, čo predviedol včera (a predvádza dlhodobo v politike) znemožnil a zahatal všetky možnosti na akúkoľvek pravicovú vládu. A toto je tá druhá časť, preč je Matovič ako partner neprijateľný. Útočí na svojich (ešte stále potencionálnych koaličných partnerov), hovorí o nich, že si vyberieme z menšieho alebo väčšieho zlodeja (SNS) na MOST a SIEŤ útočí taktiež dlhodobo. Možno keby premýšľal dva kroky dopredu, a neútočil na nich pred voľbami, že ich netreba voliť, SIEŤ a aj MOST majú úplne iné čísla a zostaviť vládu by problém nebol. 

 

Druhá "strana", na ktorej pravicová vláda padla, je Kollárova SME Rodina. Človek, ktorý o sebe môže vyhlasovať, že nie je politik, len a len preto, že pred 4 rokmi už neuspel a dostal minimálny výsledok. Ale musím uznať, aj ten človek vie, ako na to a poučil sa. Rok dozadu podporil referendum Aliancie za rodinu. Áno, presne to referendum, pri ktorom ste sa rozhádali s babkou, ocom a mamou a vlastne asi s celou rodinou. Človek by si myslel, že nakoľko náš otecko robí deti, kade chodí a pomaly každá deva má právo garantované Kollárom mať od neho dieťa, že keď tento človek podporí referendum o "tradičnej rodine", tak že dostane výsmech. Čo nastal u mňa prvýkrát šok a doteraz to nepochopím, ľudia si ho začali vážiť, ľudia si ho začali uctievať, že aha, aký človek nás podporil. Referendum vyšumelo, odišlo, prišla na rad migračná kríza. Tu sa Kollár ukázal ako zaručený zdielač každučkého hoaxu ukazujúci migrantov v tom lepšom prípade ako neľútostných vrahov, v tom horšom ako bojovú armádu. Následne na to, si k sebe pán Kollár naťahal "do strany" (ktorú odkúpil, na čo by sa kašľal s tým, že treba zbierať podpisy, však) SME Rodina ľudí ako Pčolinský, svojich kamarátov, bývalé čítačky správ, svoje milenky a bolo vymaľované. Po voľbách začali vychádzať na svetlo sveta informácie, že akosi asi nebude tak čistučký ako ľalia ako o sebe vyhlasuje. Zároveň však treba povedať, že to, ako sa škeril pri povolebných diskusiách, to ako sa správa, jeho vyhlásenia typu "Ja sa na tom bavím", opäť dokazuje, že ten človek v politike nemá absolútne čo hľadať a môžeme čakať, že už aj tak krehká politická kultúra (ak o niečom takom vôbec na Slovensku môžeme diskutovať) pôjde ešte viac dole, a to v momente, keď si človek myslel, že horšie to už byť nemôže, pretože pre tohoto človeka je politika kabaretom a očividne si pomýlil kamery spravodajstva s kamerami Smotánky. Najviac ironické je, keď Kollár trvá na tom, aby bol minister vnútra Lipšic. Presne ten Lipšic, ktorý na organizátorov protestu Gorila (áno, aj na pána Pčolinského) poslal vodné delo. Ale aspoň si to majú možnosť chlapci vydiskutovať.

 

Na záver, milí voliči pravice, divíme sa vôbec, že Danko odmietol spoluprácu so subjektami (nazvať to stranou by bola urážka) ako OĽaNO alebo Kollárova SME Rodina? Po tom, čo vyhlasuje, že musíme vrátiť do politiky istú kultúru a štandardné strany? Takže milí voliči, nie, Danko nie je zlý, že odmietol takúto spoluprácu. Ani to, že následne Bugár povedal, že už bude rokovať so SMER -om, lebo predčasné voľby by mohli dopadnúť ešte ako väčšia katastrofa ako doteraz. Nie, Danko nie je dôvod, prečo nevznikla pravicová vláda. Tým dôvodom sú práve ľudia ako Matovič a Kollár. Oni spôsobili, svojím správaním, svojím vystupovaním to, že na 95% budeme mať ďalšiu vládu SMER -u. A môže Matovič kritizovať všetko a všetkých okolo seba. On je ten dôvod, prečo tá pravicová vláda nevznikla, nikto iný. Pretože Na záver len použijem výrok pána Alojza Hlinu, rovnako, ako znie aj názov tohoto blogu: "Ľudia chceli neštandard, dostali neštandard."
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?